Wiosenny spławik w Kamieniu Pomorskim

Aktualności | 2018-04-10 | Publikujący: Koło PZW Nr. 90 Drzonowo

Ponad trzydziestu członków naszego Koła wzięło udział w podwójnej rywalizacji spławikowej w Kamieniu Pomorskim na rzece Świniec. Połączyliśmy udział w Towarzyskich Zawodach Spławikowych organizowanych przez Koło PZW Wobler w Kamieniu Pomorskim z naszymi wiosennymi, spławikowymi mistrzostwami Koła.

W zawodach otwartych wzięło udział ponad 70 zawodników z Kamienia Pomorskiego, Golczewa, Koszalina i innych miejscowości.

Pogoda dopisała – było ciepło i słonecznie. Tym, którzy wylosowali stanowiska na północnym brzegu rzeki dokuczał trochę wiatr. Wędkarze na południowym brzegu mieli bardziej spokojną wodę do połowów.

O godz. 9,30 dano sygnał do rozpoczęcia zawodów. Szybko się okazało, że dominującą rybą jest ukleja. Sporadycznie trafiała się płotka, krąp lub jazgarz. Ciężka zanęta nie na wiele się przydała.

Okazało się także, że więcej brań było na stanowiskach bliżej mostu na drodze Kamień Pom. - Dziwnów.

Po czterogodzinnym wędkowaniu rozległ się sygnał kończący rywalizację. Sędziowie zważyli złowione ryby. W oczekiwaniu na wyniki wędkarze posilili się grochówką i kiełbaską z grilla.

W rywalizacji członków naszego Koła I miejsce zajął Jan Stróżak (3830 pkt.), wyprzedzając Romana Semaka (2650), Jana Bonczkowskiego (2260), Sławomira Sichau (2235), Sebastiana Banasiewicza (1715) oraz Marka Sichau (1545). Wśród juniorów I miejsce zajął Antek Bany (455pkt.).

W klasyfikacji Open najlepsi nasi zawodnicy zajęli IV (J. Stróżak), 12 (R. Semak) i 15 (J. Bonczkowski) miejsca. Zawodnikom, którzy zajęli pierwsze 3 miejsca wręczone zostały pamiątkowe puchary. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe.

Warto podkreślić fajną, koleżeńską atmosferę zawodów.

Dziekujemy sponsorom naszej rywalizacji: Urzędowi Gminy Kg, GOSTiR w Dźwirzynie, Bricomarche w Kgu.

Szczególne podziękowania należą się kolegom z Koła Wobler w Kamieniu Pomorskim za inicjatywę i organizację zawodów.